Kırnı Piliçleri

Bir Aile Şirketi,

Mustafa Haciali Bey’in 1966 yılında Kırnı köyünde tavuk besiciliği yapması ile başlayan serüven, ikinci kuşağın da katkıları ile, Kuzey Kıbrıs’ın en büyük ve en modern entegre piliç eti üreticisi olan Kırnı Piliçleri halini almıştır. Günümüzde Kırnı Piliçleri M.Haciali İşletmelerinin bir parçası olmakla birlikte, kurucumuz ve devam eden kuşaklarla birlikte geliştirilmeye ve yönetilmeye devam etmektedir.

Kırnı Piliçleri ailesi

Hakkımızda

Kırnı Beyaz Pilic

54 yıldır ürünlerini sofralarınızla buluşturuyor…

Kırnı Piliçleri ailesi, yenilikçi ve atılımcı odağı sayesinde çağımızın tüm sosyal, kültürel ve bilimsel gelişmeleri yakından takip etmektedir. Bu sayede geçtiğimiz 54 yıl sonunda ülkenin 85-90% piliç eti ihtiyacını karşılayan, Dünya ve Avrupa Birliği standartlarında üretim yapan ve ülkenin en önde gelen ihracat ürünlerinden biri olan Kırnı Piliçleri, Kuzey Kıbrıs’ın en modern ve en büyük piliç eti üreticisi olmuştur. 

Kırnı, Piliçleri yanı sıra ‘’ Mustafa Haciali işletmeleri’’ başlığı altında, şirketimiz inşaat, emlak, ziraat, hayvancılık, yem sanayi ve akaryakıt alanlarında da başarı ile faaliyet göstermekte, halkımıza güvenilir ve kaliteli hizmet veren bir şirketler grubu ünvanına sahiptir.

Rakamlar İle

Kırnı Piliçleri

1
Kuzey Kıbrıs'ın en büyük & en modern entegre Piliç üretim şirketi
horoz_icon
1
Yıllık tavuk kesim kapasitesi
1
Yıllık sektöründe tecrübe
1
Personel
1
Yıllık yumurta üretim kapasitesi
0
Farklı ülkeye Dünya genelinde İhracat

Kırnı Piliçleri

Tarihçe

1963

1963

Kırnı köyünde kum ve kireç ocakları kurulur
1965

1965

Kırnı köyünde canlı tavuk satışına başlanır
1966

1966

Kurucumuz Mustafa Haciali Bey’in öncülüğünde Bandabulya Pazarında ilk tavuk satışı
1967

1967

Kırnı’da kurulan fabrika ile birlikte 500 kesim kapasiteli makine parkuru devreye sokularak temizlenmiş taze piliç eti satışı
1979

1979

Piliç üretim tesislerinin yem ihtiyacını karşılamak için yem fabrikası inşaatı
2001

2001

Kanlıköy’de günlük kesim kapasitesi 40,000 adet olan Kesimhane inşaası
2012

2012

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) ihracat birincilik ödülü
2016

2016

Artan yem talebi ve yılların verdiği tecrübeye dayanarak Kuzey Kıbrıs'ın en büyük sanayi fabrikası olan Yem fabrikamızın inşaası

Sağlıklı Üretim

Hedef ve İlkeler

Kırnı Piliçleri topluma olan sorumlulukların bilinci ile, etik değerlere, hayvan refahına ve topluma duyarlı üretim yapmayı ilke edinmiştir. Verimlilik ve karlılık hedeflerini gerçekleştirmeyi amaçlarken, insan kaynağına ve yenilikçiliğe önem veren, müşteri-tüketici odaklı bir anlayış sergilemektedir. Bilgi ve teknolojiye dayalı inovasyon felsefesi ile sektörde rekabet üstünlüğü yaratmayı hedeflemektedir.

Kırnı Piliçleri

Ürünler

Kırnı Piliçleri ürünleri 54 yıldır sofralarınız ile buluşmaya devam ediyor.

Bize Ulaşın